4.01.2017

Dante Kulübü bitmek üzere. Az bir kısım kaldı ama bir türlü sonunu getiremiyorum. 2016'yı 18-19 kitapla tamamladım. Umarım 2017'de bu sayıyı aşabilirim. 
Kuroko n Basket serisini yeniden izlemeye başladım. 1 kez izlemiş olmama rağmen bana Naruto, Bleach karakterlerini hatırlatması ve o garip doğaüstü Prince of Tennis güçlerine sahip oyuncular dışında ne karakterlerin adını ne de maçları hatırlıyorum. Haikyuu sezonlarını ena z 2şer kez izledim ve bana Slam Dunk'ı hatırlatması nedeniyle bir kez daha Slam Dunk serisini izledim. Bu anime yeniden yapılmalı. Anime çok baştan savma yapılmış. Bugünün çizimleri ile konudan sapmadan yeniden yapılmasını isterdim. 

Haikyuu ile benzerlikleri: 
- başroldeki  karakterlerinin rakip-takım arkadaşı ilişkisi

Kageyama (siyah saçlı, anti-sosyal, voleybol odaklı, bencil oyun tarzı) ve Hinata (kızıl saçlı, deli-dolu)
Rukawa (siyah saçlı, anti-sosyal, basketbol odaklı, bencil oyun tarzı) ve Sakuragi (kızıl saçlı, deli-dolu)

Kageyama ve Rukawa iyi oyuncularken Sakuragi basketbola yeni başlamış çaylak iken Hinata voleybol oynamış olsa bile onun gibi pek çok hata yapan bir çaylak. ve deli gibi enerjileri...

Mitsui ve Miyagi
Asahi ve Nishinoya

Bu ikililer takıma ilk antrenman maçından sonra katılırlar. Mitsui sakatlığı nedeniyle takımdan ayrılmıştır. Miyagi Mtisui ile dövüştükten sonra hastaneliktir. Asahi ise yaşadığı yenilginin ezikliği ile takımdan ayrılırken Nishinoya onunla kayva ettiği için uzaklaştırma almıştır. 
Akagi ve Kogure
Sawamura ve Sugawara 

Takımları zayıf olduğu halde vazgeçmeyip 1. sınıftan son sınıfa kadar savaşmayı tercih eden kaptan ve yardımcıları. Zayıf oalrak görülen takımlar birinci sınıflardan katılan iki oyuncuyla ve etkili  ikinci sınıf oyuncularla o yılın hergün biraz daha güçlenen ve yenilenen güçlü rakiplerden birisidir artık.

Hinata'nın maç önceleri sürekli tuvalet maceraları: Sakuragi'nin ilk antrenman maçında (film) heyecanlandığı için tuvalete gitmesi. Mitsui'nin de aynı şekilde tuvalette rakipt akımın oyuncuları ile karşılaşması.

Shohoku-Ryonan ve Karasuno-Aoba Johsai ilk antrenman maçları. Shohoku ve Karasuno 1 sayı farkla maçı alır. 

Koç Anzai - Shohoku & Koç Ukai-Karasuno
herikisi de bir zamanalr sert ve katı eğitimleri ile oyuncuların koktukları koçlardır. Koç Anzai Shohoku'da artık sakin bir eğitmenken Koç Ukai sağlık sorunları nedeniyle ayrılmıştır. Her iki takımda da bu koçlarla çalışmak istedikleri için Shohoku veKarasuno'ya katılan oyuncular vardır.

Kageyama, Aoba Johsai'den teklif almış ama reddetmiştir. Rukawa Kaede (Miyagi, Mitsui) de Ryonan'dan teklif almışlar ama Shohoku'yu tercih etmişlerdir.

Sınavlardan kalan oyuncular için özel ders çalışma bölümleri. 
Slam Dunk: Sakuragi, Rukawa, Mitsui, Miyagi
Haikyuu: Kageyama, Hinata, Nishinoya, Tanaka10 numaralı formayı giyen kızıl saçlılar:
sanırım Japonlara göre kızıl saçlı isen bir dahisin ve inanılmaz yetenekli ve güçlüsün ^^


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder